W ramach cyklu warsztatów przyrodniczych „Bliżej natury – wspieramy bioróżnorodność w świecie roślin i zwierząt” realizowanych w Wolińskim Parku Narodowym, rozpoczęliśmy zajęcia na temat “Pomagamy owadom zapylającym – poprzez zakładanie łąk kwietnych oraz budowę schronień dla owadów”. W dniach 8-10.09.23 r. oraz 17.09.23 r. podczas warsztatów w Centrum Edukacyjno- Muzealnym WPN w Międzyzdrojach, gdzie odbył się inauguracyjny warsztat przeprowadzony przez dr Tomasza Olechwira, nad jeziorem Turkusowym w Wapnicy, w Miejskimi Domu Kultury w Karsiborze oraz na Marinie w Wolinie razem z bardzo zaangażowanymi grupami uczestników wykonaliśmy fantastyczną pracę.
Głównymi odbiorcami warsztatów była społeczność lokalna gmin położonych w granicach Wolińskiego Parku Narodowego.
Z wielką radością obwieszczamy, że entuzjastów metod wsparcia bioróżnorodności poprzez sianie łąk jest bardzo wielu.
Uczestnicy z wielką uwagą słuchali o wsparciu dzikich zapylaczy i łąkach kwietnych. Warsztaty przyrodnicze były okazją do samodzielnego wykonania hoteli dla owadów oraz wysiewu nasion na założonych podczas warsztatów łąkach kwietnych.
Cykl warsztatów realizowany jest ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach projektu ekologicznego “Mój Park – mój dom. Wykorzystywanie zasobów przyrodniczych Wolińskiego Parku Narodowego do celów turystyki i edukacji”.
A już teraz zapraszamy państwa na następny cykl warsztatów, które odbędą się w październiku – tym razem dotyczące wsparcia jeży podczas zimowego snu. Więcej informacji już wkrótce na naszej stronie i Facebooku.
Dziękujemy za wspaniały czas i do zobaczenia na kolejnych warsztatach.